Haber Detayı
15 Eylül 2020 - Salı 16:38
 
ÖSYM Başkanı duyurdu! Artık e-Devlet'e taşındı
ÖSYM Başkanı Halis Aygün'ün twitter hesabından yaptığı açıklamada yeni bir duyuruda bulundu. Aygün ÖSYM Aday İşlemleri Sistemi'nin e-Devlet'e taşındığını paylaştı. Başkan Aygün, ''e-Devlet şifresiyle “e-Devlet Kapısı” uygulaması üzerinden ÖSYM Aday İşlemleri Sistemine kayıt olan adaylar, bir başvuru merkezine gitmeden Başkanlığımızca uygulanan herhangi bir sınava bireysel olarak internet üzerinden başvurularını yapabileceklerdir.''
EĞİTİM Haberi
ÖSYM Başkanı duyurdu! Artık e-Devlet'e taşındı

Ölçme Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) Başkanı Halis Aygün sosyal medya hesabından milyonlarca öğrenciyi ilgilendiren duyurua bulundu. Aygün ÖSYM Aday İşlemleri Sistemi'nin e-Devlet'e taşındığınıaçıkladı. İşlemleri  kolaytırmak ve çözüm üretmek için durmadan çalışıldığını aktaran Aygün sözlerine, ''Adaylarımız için önemli bir yeniliğimizi daha sizlerle paylaşmak istiyorum.'' mesajı vererek müjdeyi paylaştı.

 

HALİS AYGÜN'ÜN PAYLAŞIMI

 

  • Adaylarımızın işlemlerini kolaylaştırmak ve taleplerine çözüm üretmek için durmadan çalışıyoruz. 
  • Adaylarımız için önemli bir yeniliğimizi daha sizlerle paylaşmak istiyorum.
  • ÖSYM Aday İşlemleri Sistemi (AİS) e-Devlet'e taşındı.
  • Artık adaylarımız ÖSYM Başvuru Merkezlerine gitmeden ÖSYM Aday İşlemleri Sistemine kayıt olabilecekler.
  • Nüfus Müdürlüklerinden Türkiye Cumhuriyeti Kimlik Kartı edinmiş olan adaylar, e-Devlet şifreleriyle “e-Devlet Kapısı” uygulaması üzerinden ÖSYM Aday İşlemleri Sistemine kayıt olabileceklerdir.
  • e-Devlet şifresiyle ÖSYM Aday İşlemleri Sistemine ( http://ais.osym.gov.tr ) giriş yapan adaylar, burada yer alan  "E-Devlet ile Kayıt Ol" seçeceğine tıklayarak herhangi bir sınav başvurusundan bağımsız olarak ÖSYM Aday İşlemleri Sistemine kayıt olabilecekler.
  • e-Devlet şifresiyle “e-Devlet Kapısı” uygulaması üzerinden ÖSYM Aday İşlemleri Sistemine kayıt olan adaylar, bir başvuru merkezine gitmeden Başkanlığımızca uygulanan herhangi bir sınava bireysel olarak internet üzerinden başvurularını yapabileceklerdir.
  • Adaylarımız Aday İşlemleri Sisteminde erişebilecekleri tüm seçeneklere e-Devlet şifreleri ile kayıt olarak erişebilecekler. 

Adaylarımıza hayırlı olmasını dilerim.

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: ösym, başkan, halis aygün, aism, e-devlet, şifre
Haber Yazılımı