Haber Detayı
04 Ocak 2021 - Pazartesi 21:00
 
Paralar hesaplara yatıyor
Binlerce kişinin merakla beklediği haberi Bakan Zehra Zümrüt Selçuk verdi. Bakan Selçuk Aralık ayına ilişkin Nakdi Ücret Desteği ödemelerinin hesaplara yatacağını duyurdu. Bakan ödemelerin 8 Ocak'ta başlayacağını açıkladı. Paralar banka hesapları veya PTT şubelerinden alınabilecek.
EKONOMİ Haberi
Paralar hesaplara yatıyor

Aralık ayına ilişkin Nakdi Ücret Desteği ödemeleri hesaplara yatıyor. Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk ralık ayına ilişkin Nakdi Ücret Desteği ödemelerinin 8 Ocak’ta  başlayacağını açıkladı.

 

Ödemeler banka hesapları üzerinde sistemde kayıtlı bulunn IBAN numarasına veya IBAN bilgisi eksik veya hatalı bulunan vatandaşlara ise ödemeler PTT aracılığıyla yapılacak.

 

 

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığının açıklaması;

 

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, Aralık ayına ilişkin Nakdi Ücret Desteği ödemelerinin 8 Ocak’ta başlayacağını duyurdu.

 

Ödemelerin banka hesapları üzerinden yapılacağını anımsatan Bakan Selçuk, sistemde IBAN bilgisi eksik veya hatalı olanların ödemelerinin ise PTT aracılığıyla yapılacağını yineledi.

 

Bakan Selçuk “Ücretsiz izne ayrılan çalışanlarımızın nakdi ücret desteği ödemeleri 8 Ocak tarihinde yapılacak” ifadelerini kullandı.

 

Salgının etkilerini azaltmak ve istihdamı korumak için Sosyal Koruma Kalkanı kapsamında çalışanları ile işverenleri desteklemeye devam ettiklerini belirten Bakan Selçuk, Nakdi Ücret Desteği’nin Resmi Gazete’ de yayımlanan Cumhurbaşkanı Kararı ile 17 Ocak tarihinden itibaren olmak üzere 2 ay daha uzattıklarını hatırlattı.

Kaynak: Editör:
Etiketler: ödeme, nakdi destek ödemesi, zehra zümrüt selçuk, aile çalışma ve sosyal hizmetler bakanlığı, aralık
Haber Yazılımı