Haber Detayı
07 Mayıs 2020 - Perşembe 21:26
 
Pazar yerlerindeki kısıtlamalar kalkıyor! Tarih belli oldu
İçişleri Bakanlığı koronavirüs tedbirleri dahilinde pazar yerlerine getirilen önlemlere ilişkin bazı kısıtlamaların kalkacağına dair tarihi açıkladı. 81 ile gönderilen genelge kapsamında mahalle ve semt pazarlarında, giyim, oyuncak, çiçek, fide, züccaciye/nalburiye gibi ürünlerin satışının 11 mayıs 2020 tarihi itibariyle yeniden başlayacağını duyurdu. İşte detaylar...
GÜNDEM Haberi
Pazar yerlerindeki kısıtlamalar kalkıyor! Tarih belli oldu

Koronavirüs tedbirleri kapsamında getirilen kısıtlamalar yeni düzende kaldırılmaya devam ediyor. İçişleri Bakanlığı yayınladığı genelge ile pazar yerlerine ilişkin kısıtlamaların 11 Mayıs tarihi itibariyle kaldırılacağını duyurdu.

 

Açıklanan genelgeye göre Mahalle/Semt Pazarları;

 

1)İl, ilçe ve beldelerdeki mahalle/semt pazar yerlerinde giyim, oyuncak, çiçek, fide, zücaciye/nalburiye vb. ihtiyaç malzemelerinin satışına getirilen kısıtlama kaldırıldı.

2) Pazar yerlerinde anılan malzemelerin satışını yapacak pazarcı esnafı daha önceki yayımlanan genelgelerle mevcut pazar yerleri için getirilen her bir satış yeri (tezgah/sergi) arasında en az 3 metre mesafe olması şartı, pazarcı esnafının ağız ve burnunu kapatacak şekilde maske kullanması tedbirleri başta olmak üzere belirlenen tüm kurallara uyacak.

Bu kapsamda; valilikler ve kaymakamlıklar il, ilçe ve beldelerde mahalle/semt pazar yerlerinde 11 Mayıs 2020 Pazartesi günü sabah 09.00 itibariyle giyim, oyuncak, çiçek, fide, zücaciye/nalburiye vb. ihtiyaç malzemelerinin satışının yapılabilmesi için Umumi Hıfzıssıhha Kanununun 27’nci ve 72’nci maddeleri uyarınca gerekli kararları alacak.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Pazar, yerlerindeki, kısıtlamalar, kalkıyor!, Tarih, belli, oldu,
Haber Yazılımı