Haber Detayı
21 Ekim 2020 - Çarşamba 16:48
 
Sağlık Bakanlığı'ndan aşı açıklaması
Girip aşısı ile ilgili Sağlık Bakanlığı'ndan açıklama geldi. Bakanlık geçtiğimiz yıllarda olduğundan daha fazla infuenza (Grip) (Grip) aşısı temin etmek için bağlantılarını sağladığını duyurdu. Tüm dünyada üretim kapasitesinin sınırlı olması nedeniyle belli bir zamanda peyderpey temin edildiği bilgisi verildi.Aşının yapılması konusunda ise belirlenen risk grupları dercesine göre sıralanarak kademeli olarak yapılacak.
SAĞLIK Haberi
Sağlık Bakanlığı'ndan aşı açıklaması

Sağlık Bakanlığı infuenza (Grip) aşısı ile ilgili açıklama yaptı. Yoğun bir talep olduğundan dolayı aşıyı temin etmek için bağlantıların sağlandığı ve tüm dünyada üretim kapasitesinin sınırlı olduğu belli bir zamanda peyderpey temin edileceği açıklandı.

 

SAĞLIK BAKANLIĞI'NIN AÇIKLAMASI

 

Bakanlığımız, geçmiş yıllarda olduğundan daha fazla C aşısı temin etmek üzere bağlantılarını sağlamış durumdadır. Ancak tüm dünyada üretim kapasitesinin sınırlı olması nedeniyle belli bir zaman diliminde peyderpey temin edilmektedir. Bu nedenle belirlenen risk grupları ağırlık derecesine göre sıralanarak kademeli bir şekilde aşı yapılması öngörülmüştür.

 

Vatandaşlarımız risk durumlarını e-Nabız sistemi üzerinden öğrenebileceklerdir. İlgili aşı, hekimler tarafından sadece Reçetem Sistemi  üzerinden yazılacaktır. Manuel yazılan reçeteler işleme alınmayacaktır. İlgili  aşı yalnızca serbest eczanelerce temin edilecektir. Eczanenin Reçetem Sistemi'ne  reçeteyi girmesi ile İlaç Takip Sistemi'nde (İTS) aşı temin hakkı oluşturulacaktır

Kaynak: Editör:
Etiketler: bakanlık, sağlık, aşı, grip, infuenza
Haber Yazılımı