Haber Detayı
26 Aralık 2020 - Cumartesi 17:30
 
Selçuk açıkladı! Son toplantı Pazartesi günü
Milyonlarca çalışanın merakla beklediği asgari ücret zammı için son toplantı 28 Aralık Pazartesi günü yapılacak. Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, Asgari Ücret Tespit Komisyonu'nun dördüncü toplantısının 28 Aralık’ta saat 10.30’da yapılacağını açıkladı.
EKONOMİ Haberi
Selçuk açıkladı! Son toplantı Pazartesi günü

Asgari ücret zammı ile ilgili son toplantı 28 Aralık Pazartesi günü yapılacak. Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, komisyonun 28 Aralık günü toplanacağını açıkladı.

 

BAKANLIKTAN YAPILAN AÇIKLAMA

 

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, Asgari Ücret Tespit Komisyonu'nun dördüncü toplantısının 28 Aralık’ta saat 10.30’da yapılacağını duyurdu.

 

 

İşçi, işveren ve hükümet temsilcilerinden oluşan Asgari Ücret Tespit Komisyonu, 2021 yılında geçerli olacak asgari ücreti belirlemek üzere son toplantısını Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı’nın ev sahipliğinde gerçekleştirecek. Bakanlıkta yapılacak olan toplantıya Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk başkanlık edecek.

 

Asgari Ücret Tespit Komisyonu, ilk toplantısını 4 Aralık’ta Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı’nın ev sahipliğinde yaparken, ikinci toplantısını 15 Aralık’ta Türkiye İşveren Sendikaları Konfederasyonu’nun (TİSK), üçüncü toplantısını da 22 Aralık’ta Türkiye İşçi Sendikaları Konfederasyonu’nun (TÜRK-İŞ) ev sahipliğinde çevrim içi olarak gerçekleştirmişti.

Kaynak: Editör:
Etiketler: bakan, selçuk, zehra zümrüt selçuk, asgari ücret, komisyon, 28 aralık, pazartesi, toplantı
Haber Yazılımı