Haber Detayı
28 Şubat 2021 - Pazar 18:44
 
Selçuk erteleme için 'Özür' diledi
Milli Eğitim Bakanı Prof. Dr. Ziya Selçuk sosyal medya hesabından yaptığı son paylaşımda okulların açılma takviminin ertelendiği için vatandaşlara özür mesajı yayınladı. Bakan Selçuk, ''Okulların açılma takviminde yaşanan 1 günlük erteleme için tüm vatandaşlarımızdan özür dilerim.'' dedi.
EĞİTİM Haberi
Selçuk erteleme için 'Özür' diledi

Yüzü yüze eğitimde 1 Mart itibari ile planlanan eğitim öğretime geçiş, koronavirüs salgını nedeniyle 2 Mart'a ertelendi. Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, 1 günlük gecikme iiçin vatandaşlardan özür diledi. Bakan Selçuk  ''Okulların açılma takviminde yaşanan 1 günlük erteleme için tüm vatandaşlarımızdan özür dilerim.'' dedi.

 

ZİYA SELÇUK'UN ÖZÜR PAYLAŞIMI

 

 

Okulların açılma takviminde yaşanan 1 günlük erteleme için tüm vatandaşlarımızdan özür dilerim. Bazı illerimizde son birkaç günde tespit edilen hızlı vaka artışı yeniden değerlendirme zorunluluğunu doğurmuştur. Sağlık önceliğimiz. Sabrınız ve anlayışınız için teşekkür ederim.

 

MEB ERTELEME İÇİN AÇIKLAMA 

 

Milli Eğitim Bakanlığı erteleme ile ilgili resmi sayfasından bir açıklama yaptı;

 

1 Şubat 2021 Pazartesi günü gerçekleştirilen Cumhurbaşkanlığı Kabine Toplantısı'nda, resmî ve özel tüm ana sınıflarında, ilkokullarda, 8 ve 12. sınıflar ile özel eğitim okul ve sınıflarında 1 Mart 2021 Pazartesi günü itibarıyla yüz yüze eğitime başlanılacağı; ayrıca illerin salgın koşullarındaki durumlarına bağlı olarak il bazlı kararların da alınabileceği kamuoyuna açıklanmıştı. 
 
Bu doğrultuda, Sağlık Bakanlığı tarafından paylaşılan "İllere Göre Haftalık Vaka Sayısı Haritası"nın güncellenme takvimi ve Koronavirüs Bilim Kurulunca belirlenen kriterlerin Kabine Toplantısı'nda değerlendirilecek olması nedeniyle 1 Mart 2021 Pazartesi günü eğitim öğretime geçişi planlanan resmî ve özel tüm okullarımızda yüz yüze eğitime ve sınavlara, 2 Mart 2021 Salı günü illerin salgın koşullarına göre başlanılması kararlaştırılmıştır.
 
1 Mart 2021 Pazartesi günü Cumhurbaşkanlığı Kabine Toplantısı'nda yapılacak değerlendirmeler neticesinde valilik il hıfzıssıhha kurullarınca "yerinde karar" uygulamasına bağlı olarak eğitim öğretim faaliyetlerine devam edilecektir. 
 
Kamuoyuna saygıyla duyurulur.

 

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: meb, yüzyüze, eğitim, bakan, selçuk, ziya selçuk, okul, sınav
Haber Yazılımı