Haber Detayı
01 Ocak 2021 - Cuma 16:44
 
Sigara ile ilgili flaş karar açıklandı
Sigara ile ilgili flaş karar Resmi Gazete'de açıklandı. Tütün mamullerinin üretim şekline, etiketlenmesine ve denetlenmesine ilişkin usul ve esaslar hakkında yönetmelik 6 ay daha uzatıldı. 31 Aralık 2020'de bitmesi gereken yönetmelik, 30 Haziran 2021 tarihine kadar uzatıldı. Yönetmeliğin esasında, piyasada satılan tütün mamullerinin paketlerinde yer alan sağlık uyarılarının bütünüyle görünür biçimde olması.
RESMİ İLAN Haberi
Sigara ile ilgili flaş karar açıklandı

Resmi Gazetede sigara ile ilgili flaş bir karar açıklandı. Tütün Mamullerinin Üretim Şekline, Etiketlenmesine ve Denetlenmesine İlişkin Usul ve Esaslar Hakkında Yönetmelik 6 ay daha uzatıldığı resmen duyuruldu. Yöenetmeliğin içeriğinde piyasada satılan tütün mamullerinin paketlerinde yer alan sağlık uyarılarının bütünüyle görünür biçimde olması. 31 Aralıkta bitmesi gereken yönetmelik Tarımve Orman Bakanlığının ''Tütün Mamullerinin Üretim Şekline, Etiketlenmesine ve Denetlenmesine İlişkin Usul ve Esaslar Hakkında Yönetmeliği''  Resmi Gazete'nin 5 inci mükerrer sayısında yürürlüğe girdiği açıklandı.

 

 

Tütün Mamullerinin Üretim Şekline, Etiketlenmesine ve Denetlenmesine İlişkin Usul ve Esaslar Hakkında Yönetmeliğin içeriğii piyasada satılan tütün mamullerinin paketlerinde yer alan sağlık uyarılarının bütünüyle görünür halde olacağına dair olan yönetmelik uzatıldı. Yönetmelik 30 Haziran 2021 tarihine kadar uzatıldı.

Kaynak: Editör:
Etiketler: sigara, resmi gazete, yönetmelik, 30 haziran 2021, tütün mamulleri
Haber Yazılımı