Haber Detayı
26 Ekim 2020 - Pazartesi 13:40
 
Soylu tarihi verdi: Hepsi bir arada olacak
İçişleri Bakanı Süleyman Soylu; çalışan arkadaşlar daha gaza bassınlar diye tarih verdi. Soylu Haziran ayı sonunu işaret ederek, ''Türkiye'nin her tarafından 112 çevrilecek. Böylece 155, 156, 157 itfaiye, orman, sağlık hepsi bir arada olacak.''
GÜNDEM Haberi
Soylu tarihi verdi: Hepsi bir arada olacak

Türkiye'de tüm acil çağrı hatları tek bir numara altında toplanıyor. Müjdeyi İçişleri Bakanı Süleyman Soylu açıkladı. Bakan Haziran ayı sonunda Türkiye'nin her tarafından 112'nin çevrileceğini açıkladı. Böylelikle 155, 156, 157 itfaiye, orman, sağlık hepsi tek bir numarada birleşmiş olacak.

 

Süleyman Soylu tek numarada birleşmenin heycanını aktarırken bilgiler vermeyi de sürdürdü; Bakan ''Elimizde öyle bir data, öyle bir veri olacak ki kazanın en çok nerede olduğunu bir tuşla görebileceğiz. Hırsızlığın en çok nerede olduğunu göreceğiz. Orman yangınlarının hangi bölgelerde olduğunu, tedbirleri hangi bölgeye yoğunlaştırılması gerektiğini göreceğiz. Beni heyecanlandıran taraf burası. " dedi.

 

SÜLEYMAN SOYLU'NUN AÇIKLAMASI

 

Tarih veriyorum ki arkadaşlar daha gaza bassınlar diye. Haziranın sonunda inşallah Türkiye'nin her tarafından 112 çevrilecek. Böylece 155, 156, 157 itfaiye, orman, sağlık hepsi bir arada olacak. Bu bizi niye heyecanlandırıyor? Bizi heyecanlandırmasının sebebi konforlu bir şey.

 

Ama başka bir şey daha var. Elimizde öyle bir data, öyle bir veri olacak ki kazanın en çok nerede olduğunu bir tuşla görebileceğiz. Hırsızlığın en çok nerede olduğunu göreceğiz. Orman yangınlarının hangi bölgelerde olduğunu, tedbirleri hangi bölgeye yoğunlaştırılması gerektiğini göreceğiz. Beni heyecanlandıran taraf burası. "

Kaynak: Editör:
Etiketler: bakan, soylu, süleyman soylu, bakanlık, içişleri, 112, 155, 110, 177, 156, 157
Haber Yazılımı