Haber Detayı
19 Ekim 2020 - Pazartesi 18:32
 
Süper Lig'de o maçta ertelendi.
Koronavirüs salgını sporcuları da etkiliyor. Süper Lig'de bugün oynanması gereken MKE Ankaragücü ile Atakaş Hatayspor arasındaki karşılaşma ertelendi.
SPOR Haberi
Süper Lig'de o maçta ertelendi.

Türkiye Futbol Federasyonu'nun resmi sitesinden yapılan açıklamada koronavirüs testi negatif olan oyuncu sayısının, talimatlarda belirtiln sayının altında kalması nedeniyle ertelendi. Hatayspor'un 5. haftada oynaması gereken Büyükşehir Belediyesi Erzurumspor müsabakası da ertelenmişti. 

 

Toplamda 19 kişinin virüs testi pozitif çıktığı Hatay ekibinde 17 futbolcunun test sonuçları da pozitif çıkmıştı. 14 günlük karantina sürecinde bulunan futbolcuların izolasyon süreci devam ettiği için bugünkü Ankaragücü maçı da ertelendi. Mücadele ileri bir tarihte oynanacak.

 

TFF'DEN AÇIKLAMA

 

Süper Lig'in 6. Haftasında oynanması gereken MKE Ankaragücü - Atakaş Hatayspor müsabakası, Atakaş Hatayspor Kulübü'nün A Takım Listesindeki Covid-19 PCR test sonuçları negatif olan oyuncu sayısının Covid-19 Salgını Nedeniyle Müsabakalarda Uygulanacak Tedbirlere İlişkin Talimat'ta belirtilen sayının altına düşmüş olması ve karantina süreleri de dikkate alınarak ileri bir tarihe ertelenmiştir.

 

Müsabaka Türkiye Futbol Federasyonu tarafından belirlenecek ileri bir tarihte oynanacaktır.

Kaynak: Editör:
Etiketler: süper lig, korona, koronavirüs, covid19, test, pozitif, hatay, hatayspor, ankaragücü, erzurumspor, erteleme
Haber Yazılımı