Haber Detayı
13 Ocak 2021 - Çarşamba 19:43
 
TFF açıkladı sayı 16'ya çıktı
Türkiye Futbol Federasyonu ve Süper Lig Kulüpler Birliği Vakfı bir toplantı gerçekleştirdi. Toplantı, FF Hasan Doğan Milli Takımlar Kamp ve Eğitim Tesislerinde yapıldı. TFF başkanı Nihat Özdemir'in davetiyle gerçekleşen toplantıya Göztepe başkanı ve Süper Lig Kulüpler Birliği Vakfı başkanlığından istifa kararı alan Mehmet Sepil ile birlikte TFF kurulu üyeleri ve Süper Lig kulüplerinin temsilcileri katıldı. Toplantıda alınan karar sonucunda Süper Lig'de yabancı oyuncu kontenjanı 16'ya çıktığı açıklandı.
SPOR Haberi
TFF açıkladı sayı 16'ya çıktı

TFF ve Süper Lig Kulüpler Birliği Vakfı 2020-2021 sezonu ikinci yarısı için TFF Hasan Doğan Milli Takımlar Kamp ve Eğitim Tesisleri’nde kritik bir toplantı gerçekleştirdi. Toplantıya TFF başkanı Nihat Özdemir,Göztepe başkanı ve Süper Lig Kulüpler Birliği Vakfı başkanlığından istifa kararı alan Mehmet Sepil ile birlikte TFF kurulu üyeleri ve Süper Lig kulüplerinin temsilcileri katıldı. Toplantı sonunda yapılan açıklamada Süper Lig'de yabancı oyuncu sayısı 16'ya çıktığı açıklandı.

 

2020-2021 Sezonu ikinci yarısı için TFF ile Kulüpler Birliği  fikir alış verişinde bulundu. Kulüpler Birliği Vakfı 2020-2021 sezonu ikinci yarısı için Süper Lig'de 14 yabancı oyuncu kontenjanının 16'ya yükselmesi talebinde bulundu. TFF yönetimi kararı onaylauarak sezonun ikinci yarısı için yabancı oyuncu kontenjanını 16'ya yükseltilmesi talebini kabul etti.

 

 

TFF'NİN AÇIKLAMASI

 

Türkiye Futbol Federasyonu ile Süper Lig Kulüpler Birliği Vakfı, TFF Hasan Doğan Milli Takımlar Kamp ve Eğitim Tesisleri’nde bir toplantı gerçekleştirdi. 

 

TFF Başkanı Nihat Özdemir’in davetiyle gerçekleşen toplantıya Süper Lig Kulüpler Birliği Vakfı başkanlığından istifa kararı alan Mehmet Sepil ile birlikte TFF 1. Başkan Vekili Servet Yardımcı, TFF Başkan Vekilleri Mehmet Baykan, Erhan Kamışlı, Yılmaz Büyükaydın, Ali Düşmez, TFF Yönetim Kurulu Üyesi Hasan Akıncıoğlu, TFF Genel Sekreteri Kadir Kardaş ile Süper Lig kulüplerinin başkan ve temsilcileri katıldı. 

 

2020-2021 sezonu ilgili konuları değerlendirmek amacıyla düzenlenen toplantıda ilk olarak Başkan Nihat Özdemir 2020 yılında Futbol Federasyonu’nun yaptığı çalışmaları anlattı. Ardından TFF ile Kulüpler Birliği arasında 2021 yılı ile ilgili fikir alışverişinde bulunuldu.

 

Toplantıda Kulüpler Birliği Vakfı’nın Süper Lig'de yabancı oyuncu kontenjanının 2020-2021 sezonunun ikinci yarısı için 14'ten 16'ya yükseltilmesi ile ilgili talebi TFF tarafından kabul edildi.

Kaynak: Editör:
Etiketler: transfer, tff, göztepe, mehmet sepil, nihat özdemir, spor haberi
Haber Yazılımı