Haber Detayı
18 Eylül 2020 - Cuma 16:38
 
TikTok yasaklandı
20 Eylül 2020 tarihinden itibaren TikTok mağazalarda yer alması yasaklandı. Pazar gününden itibaren ABD'de mağazalarda yer alamayacak TikTok için kararı ABD Ticaret Bakanı açıkladı. Ticaret Bakanı Willbur Ross kararın, Başkan Donald Trump tarafından alındığını aktardı.
TEKNOLOJİ Haberi
TikTok yasaklandı

Sosyal medyanın en çok kullanılan uygulamalarından TikTok 20 Eylül Pazar günü ABD'de mağazalardaki yerini kaybediyor. Amerika Birleşik Devletleri Ticaret Bakanı Willbur Ross, Başkan Donald Trump'un kararıyla 20 Eylül'den itibaren TikTok'un uygulama mağazalarındaki yerini alamayacağını açıkladı.

 

Başkan Trump ABD2li şirketlerin TikTok ile anlaşmalarının 20 Eylül'de biteceği ve 12 Kasım'a kadar şirketin ABD biriminin elden çıkarılması gerektiğinin talimatını vermişti.

 

Uygulamayı telefonlarına indirenler TikTok kullanmaya devam edebilecek. We Chat kullananlar bu uygulamayı kullanamayacak.

 

TikTok'un ABD birimi 12 Kasım'a kadar satılmazsa kullanıcıların uygulamayıda kullanamayacak. ABD Ticaret Bakanı Wilbur Ross, “Bugün alınan karar Başkan Trump'ın ulusal çıkarlarımızı korumak için her şeyi yapacağının göstergesidir” açıklamasında bulundu.
 

Kaynak: Editör:
Etiketler: tik tok, abd, amerika, yasak, trump, bakan, ticaret,
Haber Yazılımı