Haber Detayı
19 Nisan 2021 - Pazartesi 15:28
 
Torbalı'dan başkanına son görev
İzmir ve Torbalı ilçesi yasta... Torbalı Belediye Başkanı İsmail Uygur'un vefat haberi tüm kentte üzüntüyle karşılanırken, Uygur'un cenaze programı da netleşti. Cenaze törenine CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu da katılacak.
İZMİR Haberi
Torbalı'dan başkanına son görev

Yaşadığı evde çıkan yangın sonrası hastaneye kaldırılan ve bir süre sonra da evinde tedavi edilen Torbalı Belediye Başkanı Ramazan İsmail Uygur son yolculuğuna uğurlanacak. Uygur'un cenaze programı netleşirken, cenazeye CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu da katılacak. 

 

Torbalı Belediye Kültür Merkezi’nde saat 16.30’da tören gerçekleşecek. Saat 17.00’da Fatma Topalan Cami’de kılınacak cenaze namazından Uygur’un naaşı tören sonrası Torbalı Mezarlığı’na defnedilecek.

 


İSMAİL UYGUR KİMDİR?

 

Ramazan İsmail Uygur, 1964 yılında Torbalı'da dünyaya geldi. İlk ve lise eğitimini Torbalı'da gördü. İzmir Ege Üniversitesi'nde Türk İslam Felsefesi-Sosyoloji ve Psikoloji Eğitimi görerek lisans eğitimini tamamladı.

 

Uygur, 1982 yılından beri Torbalı'da serbest muhasebeci olarak mesleğini yaptı. 1992 yılından bu yana üyesi olduğu ve çeşitli kademelerde yöneticilik yaptığı Cumhuriyet Halk Partisi tarafından 2004 ve 2009 yerel seçimlerinde belediye başkan adayı olarak gösterildi ve 10 yıl Torbalı Belediye Başkanlığı görevini sürdürdü.

 

Ramazan İsmail Uygur, 31 Mart 2019 tarihinde gerçekleşen yerel seçimde CHP'den 3'üncü kez Torbalı Belediye Başkanı oldu. Uygur, evli ve 2 çocuk babasıdır.

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: torbalı, torbalı haber, torbalı belediye başkanı, ismail uygur
Haber Yazılımı