Haber Detayı
14 Mayıs 2020 - Perşembe 09:03
 
Tunç Soyer; İzmir bir adım önde olacak
İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer şeffaf belediye anlayışıyla uygulamaya koyduğu Başkanın Günlüğü isimli formatta bugün koronavirüs ile mücadele ve Normalleşme sonrası İzmir'in nasıl olacağına dair yorumlarda bulundu. İşte Başkan Soyer'in günlüğünden notlar
İZMİR Haberi
Tunç Soyer; İzmir bir adım önde olacak

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, Başkanın Günlüğünde önemli notlar paylaştı.

 

İŞTE BAŞKANIN GÜNLÜĞÜNDE TUNÇ SOYER'İN PAYLAŞTIĞI NOTLAR

 

Günaydın sevgili İzmirliler

 

Kısıtlamaların kısmen kaldırılmasını erken bulmakla birlikte yaratacağı olumsuzlukları gidermek için var gücümüzle çalışıyoruz.

 

Zabıta ekiplerimiz açık AVM’leri denetleyip kurallara uyulmasını sağlarken dezenfekte ekiplerimiz de çalışmalarını sürdürüyor.

 

Kuaför ve berber salonlarını ilaçlıyoruz. Ekiplerimiz iki günde 3 bin üzerinde iş yerini dezenfekte etti. Taksiler de Şoförler Odası iş birliğiyle yine ekiplerimiz tarafından dezenfekte ediliyor.

 

İzmir’in kültür sanat hayatına can suyu taşıyan sanat üreticileriyle çevrimiçi toplantı yaptık. Bu sıkıntılı günler sona erdiğinde neler yapacağımız üzerine son derece yaratıcı kirler çıktı ortaya. Öğleden sonra da İzmir’de gıda ve konaklama alanında hijyen standartlarını üst seviyeye çıkaracak Hijyen Kurulu’yla bir araya geldik. İzmir, hayat normale dönmeye başladığında diğer
illere göre bir adım önde olacak.

 

Dayanışma ağımız sizin de katkılarınızla gıda kolisi, süt ve iftar yemeği dağıtımına devam ederken bizizmir sitesi üzerinden ‘Askıda fatura’ uygulaması da bugünden itibaren aktif hale gelecek.

 

Seyyar Pazar bugün Buca, Karabağlar, Balçova, Bornova, Karşıyaka ve Gaziemir’de.Dört günlük sokağa çıkma kısıtlamasına hazırlığınızı lütfen son güne bırakmayın.

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: tunç soyer, tunç soyer günlük, başkanın günlüğü, izmir, izmir haber
Haber Yazılımı