Haber Detayı
02 Ocak 2021 - Cumartesi 16:43
 
Türk işçilere bombalı saldırı
Dışişleri Bakanlığından yapılan açıklamada Türk firmasına yönelik bir terör saldırısı gerçekleşti. Somali'de gerçekleşen saldırıda Türk işçiler hedef alınarak düzendi. 4 kişi hayatını kaybetti, yaralı 4 vatandaşımızın durumları da yakından takip ediliyor.
DÜNYA Haberi
Türk işçilere bombalı saldırı

Somali'de Türk işçilere yönelik bombaı saldırı gerçekleşti. Dışişleri Bakanlığından yapılan açıklamada Türk firmasına yönelik sabah saatlerinde Somali'de terör saldırısı gerçekleşti. Saldırı sonucunda 4 kişi hayatını kaybetti, yaralı 4 vatandaşımızın sağlık durumları da yakından takip ediliyor.

 

DIŞİŞLERİ BAKANLIĞININ AÇIKLAMASI

 

 

Somali’de bu sabah bomba yüklü araçla bir Türk firmasına yönelik gerçekleştirilen terör saldırısında, aralarında 1 vatandaşımızın da bulunduğu 4 kişinin hayatını kaybettiği üzüntüyle öğrenilmiştir. Olayda yaralanan 4 vatandaşımızın sağlık durumu yakından takip edilmektedir.

 

Mogadişu-Afgoye yolunun inşaatını üstlenen ve Somali'nin kalkınmasına ve refahına katkıda bulunan bir Türk şirketi çalışanlarını hedef alan bu menfur saldırıyı şiddetle kınıyor, yaralananlara acil şifa diliyor, dost ve kardeş Somali Hükümeti ile Somali halkının yanında olduğumuzu bir kez daha vurguluyoruz.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Türk, işçi, bombalı saldırı somali, dışişleri bakanlığı, terör sald
Haber Yazılımı