Haber Detayı
21 Ekim 2020 - Çarşamba 17:26
 
Türkiye'de vaka sayıları artınca sokağa çıkma yasağı gündemde
Koronavirüs vaka sayılarındaki artış nedeniyle Türkiye'de sokağa çıkma yasağı gündeme geldiği Reuters tarafından haber edildi. Reuters'e konuşan üst düzey yetkili; "Türkiye'de corona virüsü vaka sayısının artmasıyla birlikte gençler ve yaşlılar için sokağa çıkma yasağı ve hatta hafta sonu sokağa çıkma yasağı düşünülüyor" açıklamasını yaptı.
GÜNDEM Haberi
Türkiye'de vaka sayıları artınca sokağa çıkma yasağı gündemde

İngiltere merkezli haber ajansı Reuters'in servis ettiği habere göre Türkiye'de koronavirüs vakalarının artması nedeniyle sokağa çıkma yasağı geleceği iddia edildi. Üst düzey bir yetkilinin Reuters'e yaptığı açıklamada; “Birkaç hafta boyunca süreci takip ettikten sonra yeni sokağa çıkma yasakları ve kısıtlamalar gelebilir” dedi.

 

Vaka sayılarının artması nedeniyle gençler ve yaşlılar için sokağa çıkma yasağı ve hafta sonu sokağa çıkma yasağı gündemde olduğu belirtildi.

 Reuters’a konuşan üst düzey yetkili, “Toplam Covid-19 vaka sayısı açıklanan günlük vaka sayısının 5 katı” ifadesini kullandı.“Birkaç hafta boyunca süreci takip ettikten sonra yeni sokağa çıkma yasakları ve kısıtlamalar gelebilir. Vaka sayısının, hasta olan sayısından 5 kat daha fazla olduğu görülüyor. Eğer bu trend devam ederse bazı önlemler alınacaktır” dedi. Bu yetkili, yeni sokağa çıkma yasağının daha dar ölçekli olacağını dile getirerek ekonominin korunmaya çalışılacağını aktardı.

 

Sözlerine devam eden yetkili “Gündemimizdeki yasaklar, lokanta ve restoranların bazı saatlerde kapanması, gençler ve 65 yaşın üzerindeki vatandaşların belli saatlerde sokağa çıkması ve son adım olarak da hafta sonu sokağa çıkma yasaklarının getirilmesi var. Bazı adımları atmak için çok uzun süre beklemeyeceğiz” ifadelerini kullandı.

 

Başka bir yetkiliden alınan bilgilere göre ise İstanbul ve Ankara'daki artışlara dikkat çekierken, sokağa çıkma yasağının tüm ülkeyi kapsamayacağını belirtti.

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: reuters, yasak, sokağa çıkma, koronavirüs, türkiye, ingiltere
Haber Yazılımı