Haber Detayı
23 Eylül 2020 - Çarşamba 13:16
 
Türkiye'de yapılan aşının yan etkileri var mı? Prof. Dr. Murat Akova'dan açıklama geldi
Koronavirüs pandemi sürecinde aşı çalışmaları tüm hızıyla sürerken ülkemizde uygulanmaya başlanan Çin aşısının yan etkileri var mı? sorusu herkes tarafından merak edilmeye başlandı. Konuya ilişkin aşının yapıldığı Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi'nde Enfeksiyon Hastalıkları ve Klinik Mikrobiyoloji Ana Bilim Dalı Öğretim Üyesi olan Prof. Dr. Murat Akova, açıklama yaptı. İşte detaylar...
SAĞLIK Haberi
Türkiye'de yapılan aşının yan etkileri var mı? Prof. Dr. Murat Akova'dan açıklama geldi

Türkiye'de yapılan koronavirüs aşısının yan etkileri var mı? Yaklaşık 5 gün önce ülkemizde ilk denemeleri yapılan Çin aşısının yan etkilerine ilişkin açıklama geldi. Denemelerin yapıldığı Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi'nde Enfeksiyon Hastalıkları ve Klinik Mikrobiyoloji Ana Bilim Dalı Öğretim Üyesi olan Prof. Dr. Murat Akova, konuya netlik getirdi.

 

ŞU AN İÇİN BİR SORUN YOK

 

Akova açıklamasında şu an için bir sorun omadığını dile getirdi. 20 sağlık çalışanına aşısının uygulandığını dile getiren Murat Akova, Halsizlik, kırgınlık gibi yan etkilerin gözlendiğini ifade ederek, ciddi bir yan etkiye şu an için rastlanmadığını söyledi.

 

 

.

Kaynak: Editör:
Etiketler: aşı yan etki, türkiye aşı, murat akova
Haber Yazılımı