Haber Detayı
14 Ekim 2020 - Çarşamba 12:05
 
Ülke genelinde trafik denetimi
İçişleri Bakanlığının yaptığı açıklamada ülke genelinde üç gün trafik denetimi gerçekleştirildi. Bakanlık, ''10-11-12 Ekim 2020 tarihlerinde 3 gün süreyle ülke genelinde eş zamanlı Hız Denetimleri gerçekleştirildi.'' bilgisini verdi. Bu kapsamda 68 bin 99 araç sürücüsü denetlendi.
ASAYİŞ Haberi
Ülke genelinde trafik denetimi

Araç sürücülülerinin trafik kurallarına dikkat etmeleri konusunda yapılan denetimler 10-11-12 Ekim tarihinde gerçekleşti. İçişleri Bakanlığı 'Hız Denetimleri' ile ilgili yapılan uygulamayı 10-11-12 Ekim tarihlerinde uyguladığını açıkladı. 

 

Yapılan denetlemelerde, trafik kuralları, yasaklama ve kısıtlamalara uygun şekilde araç kullanma, hız, cep telefonu, emniyet kemeri gibi önemli kurallara dikkat edildi. Bu denetlemelerde 68 bin 99 araç kural ihlali yaptığı tespit edildi. Durdurulan araçların 46 bin 291'ine işlem uygulandı.

 


İÇİŞLERİ BAKANLIĞI'NIN AÇIKLAMASI

 

Sürücüleri trafik kural, yasaklama ve kısıtlamalarına uygun şekilde araç kullanmaya yöneltmek, hız başta olmak üzere araç kullanırken cep telefonuyla konuşmak, emniyet kemeri takmamak gibi ihlalleri önlemek amacıyla; 10-11-12 Ekim 2020 tarihlerinde 3 gün süreyle ülke genelinde eş zamanlı Hız Denetimleri gerçekleştirildi.

 

Ülke genelinde 68.099 araç/sürücü denetlendi.

 

 

5.976’sı gece olmak üzere 46.291 araç/sürücünün hız ihlali yaptığı tespit edildi ve işlem yapıldı.
Türk Polis Teşkilatı olarak sürücülere hem kendilerinin hem de diğer yol kullanıcılarının can güvenliklerini sağlamak için hız limitleri ile diğer trafik kurallarına uymaları hatırlatılır, denetimlerin devam edeceği kamuoyuna saygıyla duyurulur.

Kaynak: Editör:
Etiketler: trafik, radar, ceza, bakanlık, içişleri, denetleme
Haber Yazılımı