Haber Detayı
31 Ağustos 2020 - Pazartesi 15:53
 
Usta sanatçı hayatını kaybetti
Sanat camiasını üzen bir haber geldi. 80 yaşında olan usta sanatçı Mehtap Anıl hayatını kaybetti.
MAGAZİN Haberi
Usta sanatçı hayatını kaybetti

Usta sanatçı Mehtap Anıl son 7 yıldır yaşamını sürdürdüğü Kartal Sanatçı Yaşam Evi'nde kalp krizi nedeniyle hayatını kaybetti. Usta sanatçı Mahallenin Muhtarları adlı dizide 'Kemik Kıran Kadriye' karakteriyle izleyicileri sevgisini kazanmıştı.

 

İSTANBUL BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ'NİN MEHTAP ANIL İÇİN AÇIKLAMASI

 

İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin (İBB) Kartal’daki Sanatçı Yaşam Evi’nin sakinlerinden, tiyatro ve sinema sanatçısı Mehtap Anıl, gece saat 01:05’te kalp yetmezliği sebebiyle hayatını kaybetti.

 

Birçok film ve dizide rol alan Anıl, Mahallenin Muhtarları adlı dizide “Kemikkıran Kadriye” karakteri ile ününe ün katmıştı.Sanatçının cenazesi, bugün saat:15:00’da Hekimbaşı Mezarlığı’na ara defin olarak defnedilecek.

 

 

MEHTAP ANIL

 

Tiyatro, dizi ve sinema sanatçısı olan Mehtap Anıl, 1940 yılında İstanbul Çatalca’da dünyaya geldi. Devlet Tiyatroları Genel Müdürlüğü'nde oyuncu olarak da çalışan Anıl, birçok sinema filmi ve dizide rol aldı. Mahallenin Muhtarları adlı dizide Kemikkıran Kadriye karakteri ile ününe ün kattı.Mehtap Anıl, 11.07.2013 tarihinden itibaren Kartal’daki İBB Sanatçı Yaşam Evi’nde kalıyordu.

Kaynak: Editör:
Etiketler: mehtap anıl, mahallenin muhtarları, istanbul büyükşehir belediyesi, kartal sanatçı yaşam evi,
Haber Yazılımı