Haber Detayı
18 Nisan 2021 - Pazar 18:29
 
Usta sanatçı hayatını kaybetti
Tiyatro sahnelerinin usta ismi sanatçı Erol Demiröz 81 yaşında hayatını kaybetti. Oyuncunun vefat haberini Ankara Sanat Tiyatrosu duyurdu.
MAGAZİN Haberi
Usta sanatçı hayatını kaybetti

Türk tiyatro dünyasının acı günü... usta tiyatro oyuncusu ve sanatçı Erol Demiröz 81 yaşında hayatını kaybetti. 81 yaşında aramızdan ayrılan sanatçının acı haberini Ankara Sanat Tiyatrosu duyurdu.

 

Demiröz’ün yer aldığı “Beyaz Melek” ile “Güneşi Gördüm” filmlerinin senaristi ve yönetmeni olan Mahsun Kırmızıgül, oyuncunun vefat haberinin ardından sosyal medya hesabından bir paylaşımda bulundu.

 

Kırmızıgül yaptığı paylaşımda, “Tiyatro ve sinema dünyasının en büyük ustası Erol Demiröz babamız vefat etti. Benim için çok değerli olan bir abiyi, babayı, ustayı, hemşehrimi kaybettik. Ahhh Erol baba ah.. Duruşun, fikirlerin, asaletin, insanlığın bize çok şey kattı. Bendeki yerin çok başkaydı. Seni unutmayacağız” ifadelerini kullandı.

 

EROL DEMİRÖZ KİMDİR?

 

Erol Demiröz, 1961 yılında Halkevleri Genel Merkezi’nde tiyatro çalışmalarına başladı. 1968’de Ankara Sanat Tiyatrosu’nda oyuncu ve yönetmen kadrosunda yer alarak yüzlerce oyunda rol aldı.

 

Yılmaz Güney’in “Sürü” filmi başta olmak üzere pek çok sinema filminde de boy gösterdi. “Beyaz Melek” ile “Güneşi Gördüm” adlı yapımlarda önemli roller üstlendi.

Kaynak: Editör:
Etiketler: erol demiröz kimdir
Haber Yazılımı