Haber Detayı
15 Ekim 2020 - Perşembe 17:32
 
Valili açıkladı! İzmir'de yeni koronavirüs tedbirleri alındı
İzmir Valiliği İzmir'de yeni koronavirüs tedbirlerini açıkladı. İzmir İl Hıfzısıhha Kurulu kararınca Valilik tarafından yapılan açıklamada Sağlık kurumlarında staj yapan öğrencilerin staj durumlarının ertelenmesi ve Otogarda için alınan yeni tedbir kararları yer aldı.
İZMİR Haberi
Valili açıkladı! İzmir'de yeni koronavirüs tedbirleri alındı

İzmir Valiliği blge genelinde yeni koronavirüs tedbir kararlarını açıkladı. Valili tarafından Sağlık kuruluşlarında staj yapan öğrencilerin stajlarının yüz yüze eğitim yapılıncaya kadar ertelenmesine karar verildi. 

 

VALİLİK TARAFINDAN YAPILAN AÇIKLAMA ŞU ŞEKİLDE;

 

İlimiz İl Hıfzıssıhha Kurulu, 1593 sayılı Umumi Hıfzıssıhha Kanunun 23. maddesinde yazılı üyelerin katılımı ile İzmir Valisi Yavuz Selim KÖŞGER başkanlığında toplanmış olup, yapılan toplantıda; Koronavirüs (Covid-19) salgınının toplum sağlığı ve kamu düzeni açısından oluşturduğu riski yönetme, sosyal izolasyonu temin, fiziki mesafeyi koruma ve hastalığın yayılım hızını kontrol altında tutma amacıyla Sağlık Bakanlığı ve Koronavirüs Bilim Kurulunun önerileri, Sayın Cumhurbaşkanımızın talimatları doğrultusunda alınan tedbirlere ilave olarak aşağıdaki kararlar alınmıştır.

 

-Sağlık Kurum ve Kuruluşlarında staj yapan/yapacak öğrencilerin stajlarının yüz yüze eğitim yapılıncaya kadar ertelenmesine,

 

Oy birliğiyle karar verilmiştir.Kamuoyuna Saygıyla Duyurulur.

 

OTOGARA POLİS DENETİM NOKTALARI GELİYOR

 

Şehirlerarası yolcu taşımacılığının İzmir'deki kabli olan Otogar'a polis denetim noktaları yerleştirilecek. Bu kapsamda Yabancı uyruklu yolcuların otobüs bileti alma noktasındaki denetimler polis tarafından kontrol edilecek. 

Kaynak: Editör:
Etiketler: izmir, izmir haber, izmir valilik, izmir korona tedbirleri, izmir korona kararları
Haber Yazılımı