Haber Detayı
28 Ağustos 2020 - Cuma 15:26
 
Valilikten flaş karar! O ilde düğünlerde gelin ve damattan başka kimse oynayamayacak
Türkiye genelinde koroanvirüse karşı tedbirler genişletilirken, Aydın Valiliği tarafından flaş düğün açıklaması yapıldı. Aydın Valiliği İl Hıfzısıhha Kurulu kararı sonrasında düğünlerde gelin ve damattan başka kimse oynayamayacak. İşte o karar ve detayları...
EGE Haberi
Valilikten flaş karar! O ilde düğünlerde gelin ve damattan başka kimse oynayamayacak

Aydın Valiliği koronavirüs tedbirleri kapsamında kritik düğün kararına imza attı. Şehrin İl Hıfzısıhha Kurulu kararı sonra Valilik tarafından yapılan açıklamaya göre artık düğünlerde gelin ve damattan başka kimse oynayamayacak. 

 

VALİLİK KARARINDA YER ALAN AÇIKLAMALAR ŞÖYLE:

 

"Düğün, nişan, nikah, kına, sünnet düğünü gibi organizasyonlarda, köy, sokak ve düğün salonlarında yapılan düğün (gelin alma, kına vs. dahil), nişan, sünnet düğünü vb. etkinliklerin süresinin aynı gün içerisinde kalacak şekilde geleneksel (keşkekli) düğün saatinin 12.00-14.00, diğerlerinin 20.30-22.30 saatleri arasında yapılmasına, gelin ve damat dışında davetlilerin oynamasının yasaklanmasına, düğünlere katılan kişilerin ad, soyad ve iletişim bilgilerinin kaydedilmesine ve saklanmasına, düğün ve nişan süresince denetim ekiplerinden bir görevlinin (polis veya jandarma) düğün sonuna kadar düğünde gözlemci olarak bulunmasının sağlanmasına, düğün, nişan, nikah, kına, sünnet düğünü vb. dışındaki her türlü toplu organizasyonlar için kaymakamlıklardan izin alınmasına karar verilmiştir."

 

Kurul ayrıca 65 yaş ve üzeri vatandaşların, toplu ulaşımın yoğun olduğu 08.00-10.00 ve 16.00-18.00 saatlerinde toplu taşıma araçlarını kullanmamaları kararı aldı.

Kaynak: Editör:
Etiketler: aydın düğün, aydın valiliği düğün, gelin ve damat oynayacak, aydın valiliği açıklama
Haber Yazılımı