Haber Detayı
11 Ocak 2021 - Pazartesi 11:31
 
WhatsApp'tan yeni açıklama
WhatsApp'ın yeni güvenlik güncellemesi ile birlikte veri gizliliği konusu gündemdeki yerini korurken, uygulamayı terkedip farklı uygulamalara yönelimin artmasıyla birlikte WhatsAppp şirket Sözcüsü yeni bir açıklama yaptı.
TEKNOLOJİ Haberi
WhatsApp'tan yeni açıklama

WhatsApp tartışmaları devam ediyor. Uygulamanın ülkemiz de dahil olmak üzere yeni güvenlik güncellemesi getirmesinin ardından kullanıcılar pek çok farklı benzer uygulamya geçiş yaptı. Bu tepkinin ardından WhatsApp Sözcüsü konuya ilişkin yeni bir açıklama yaptı.  Forbes ve The Verge'de yer alan açıklamada şu ifadeler kullanıldı.

 

"Ekim ayındaki duyuruda da belirttiğimiz gibi, WhatsApp platform üzerinden yapılan alışverişleri ve işletmelerden alınan yardımları kolaylaştırmak istiyoruz. Birçok insan WhatsApp'ı aileleri ve arkadaşlarıyla iletişim kurmak için kullansa da işletmelere ulaşan kullanıcı sayısı da artıyor. Bu sayede, işletmeler ana şirketimiz Facebook üzerinden güvenli hosting hizmeti alma seçeneğine sahip olabilecekler.

 

Bu güncelleme WhatsApp'ın Facebook'la veri paylaşımı pratiklerini değiştirmiyor ve dünyanın neresinde olurlarsa olsunlar arkadaşlarınız ve ailenizle özel iletişiminizi etkilemiyor. WhatsApp insanların gizliliğini korumaya derinden bağlı. Önümüzdeki ay boyunca yeni güvenlik politikamızı inceleyebilmeleri için WhatsApp üzerinden direkt olarak kullanıcılarla iletişim halindeyiz"

 

(NTV)

Kaynak: Editör:
Etiketler: whatapp, açıklama
Haber Yazılımı