Haber Detayı
06 Ekim 2020 - Salı 17:11
 
Ziya Selçuk açıkladı! Yüz yüze eğitimin detayları belli oldu
Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk kapsamı genişletilen yüz yüze eğitimin detaylarını açıkladı. Bakan Selçuk açıklamasında yüz yüze eğitimin ikinci aşamasına ilişkin önemli notlar paylaştı.
EĞİTİM Haberi
Ziya Selçuk açıkladı! Yüz yüze eğitimin detayları belli oldu

Dünya genelinde yaşanan ve ülkemizi de etkisi altına alan yüz yüze eğitime ilişkin Milli Eğitim Bakanı Selçuk detayları aktardı. Selçuk tarafından yapılan açıklamada, yeni aşamada velilere öğrenciyi okula gönderme konusunda serbestlik tanınacağını ifade etti. İhtiyaç sahibi öğrenciler için tablet dağımının da yapılacağını belirten Bakan Selçuk, 500 bin öğrenicye tablet göndereceklerini bildirdi. 

 

12 Ekim'de başlayacak olan yüz yüze eğitimin ikinci aşamasında da ilk aşamada olduğu gibi krooanvirüs tedbirlerinin aynı şekilde uygulanacağını belirten Ziya Selçuk, yüz yüze ve uzaktan eğitimin bir arada olacağı bir planlama yaptıklarını söyledi. Süreçte köy okullarında da gerekli tedbirlerin alındığını ve bu kurumların açık akalcağını ifade eden Bakan Selçuk, üçüncü aşama için değerlendirmelerin sürdüğünü söyledi. Yüz yüze eğitimde haftada iki gün öğrencilerin okula geleceğini belirten Ziya Selçuk, gerekirse cumartesi günü de eğitimin olacağını vurguladı. 

 

 

 

 

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: yüz yüze eğitim, ziya selçuk, milli eğitim bakanı
Haber Yazılımı